שנת ישרים – חלק א' – הום סטיילינג לחדר שינהחדר השינה הוא מקום שבו אנו נמצאים שליש מהיום, גם אם זה בעיניים עצומות.   למען האמת, זהו מרחב המשקף את האינטימיות שלנו ( האם אנו נותנים לה מספיק מקום, משקיעים בה, שלמים איתה …).                                                         עיצוב חדר השינה יכול להפוך את האווירה והאנרגיה שמתרחשת בו מקצה לקצה, ולכן מן הראוי להשקיע בחלל זה ( או יותר נכון בנו ).

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

sidestreetstyle.com

שנתחיל,

בעיצוב חדר שינה, מומלץ לשכוח ממוסכמות(70% מהן לפחות) ומטרנדים, ופשוט ללכת עם הרגש תוך התחשבות בצרכים ותשומת לב לדקויות .

הום סטיילינג לחדר שינה –  איך עושים את זה:
• כדי להגיע לתוצאות הרצויות, מן הסתם יש להתחשב בנתוני החדר: גודלו, מיקום החלונות והדלתות ורוחב הקירות. אלה הנתונים שיכתיבו את מספר, גודל ומיקום הרהיטים. לדוגמא – האם יהיה מקום בחדר לפינת איפור?

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

planete-deco.fr

• הגדרת הצרכים והציפיות שלכם בהקשר לחלל יקלו על מלאכת התכנון, לדוגמא – על פי העמדת הרהיטים תדעו היכן למקם את נקודות החשמל, או אחרי שתחליטו מי ישן באיזה צד ניתן למקם את הפרטים שהוא חייב שיהיו לידו, כך התחלתם לתכנן עם עוגן ברור ומובנה.

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

archiproducts.com

• המיטה היא הרהיט החשוב ביותר בחדר שינה, ולכן כדאי להקדיש תשומת לב מרבית בבחירתה ( כמובן גם למזרן ) במהלך הלבשת חדר השינה.
מיקומה של המיטה, שעובדתית "תופסת" 2/3 מהחלל (בדירות הקבלן בארץ) ישפיע על כל השאר. שימו לב, יש להשאיר מקום של לפחות 70 ס"מ מצידי המיטה. כשמודדים את מיקום המיטה בחדר, צריך לקחת בחשבון גם את נפח הגב שלה וגם לבדוק אם אפשר לפתוח דלת ארון שעומד לצדה.

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

ETSY

• מסגרת המיטה/ + גב מיטה מגדירה את חזות וסגנון המיטה. לכן, בחרו כזו המתאימה לחזון שלכם עבור חדר השינה, כמובן תוך התחשבות בתקציב, לדוגמא – בסגנון וינטאג', מעץ / ברזל עם פיתוחים תתאים לאוהבי הנוסטלגיה.

 • יש מסגרות שכמעט אינן נראות לעין, מומלץ לחלל שאינו גדול מלכתחילה כדי לא להעמיס ויזואלית.
 • לטעמי, רצוי לרכוש את המיטה בנפרד מגב המיטה והריהוט המשלים כדי לפתוח את אפשרויות הבחירה משלל עצום של סגנונות, פריטים וחומרים לקומבינציה הזאת.
 • שימו לב לא לשכוח את ההרגלים שלכם, לדוגמא – במידה ואתם נוהגים לקרוא או לצפות בטלוויזיה מהמיטה, כדאי שהגב יהיה רך ונעים למגע כשנשענים עליו.

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

Camilla Molders 

 • באשר לריהוט המשלים בהום סטיילינג לחדר שינה, המוטו שלי " להתראות בורגנות שלום אהבה ",           והווה אומר, פחות קומפוזיציה סימטרית ויותר יצירתיות עיצובית,               לדוגמא – במקום שידות צד תואמות: מגירה צפה מצד אחד של המיטה+ ובצד השני שולחן קטן או שרפרף מצד אחד ומזוודה מהצד השני, וכד'.

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

trendenser.se

• הארון הוא הרהיט השני בחשיבותו בחדר השינה, מעצם מראהו וגודלו במרחב זה הוא משפיע על הסגנון. במידה ו"בהחזקתכם" חדר ארונות- הנכם פטורים מסעיף זה. בחרו את סגנון הארון לפי החזון שלעיל, לדוגמא – חזון מינימליסטי / סגנון מודרני – ארון חלק בצבע הקיר עם ידיות נסתרות.                                                      שימו לב, בחדר קטן מומלץ להשתמש בדלתות הזזה כדי לחסוך את המרחב של פתיחת הדלת.

 

וטיפ – טיפה אחרון, חלק בלתי נפרד מהלבשת הבית הוא מציאת פתרון לאחסון – פתרון להיעדר מקום קבוע לבגדים שמורידים לפני הכניסה למיטה ניתן לפתור בעזרת מתלה מאחורי הדלת, בובת דיגום מניוקן, תריס ישן עם ווי תלייה, הדום ועוד.

 

מריאנה הום סטיילינג עיצוב חדרי שינה

פינטרסט

זהו בינתיים,

יש לכם כבר מספיק נקודות למחשבה לישון עליהם לא?

למעוניינים בייעוץ הום סטיילינג לחדר השינה – אתם יודעים למי לפנות.

בפוסט המשך אתייחס לצבעוניות, תאורה וטקסטיל בחדר האינטימי הזה. יש למה לחכות …

שלכם, מריאנה

 

2 תגובות
 1. מימי ק

  היי. העיצוב ממש יפה!
  מאיפה התמונה של מר וגברת מעל המיטה?

  • marianna ridel

   היי מימי,
   איני יודעת מהיכן התמונות, אך את יכולה בקלות לייצר אותן לבד ( להדפיס באותו פונט על גודל A4 ולמסגר בסגנון מינימליסטי ).
   בהצלחה! 🙂

השארת תגובה